تبلیغات
Susa Web Tools

ابزار هدایت به بالای صفحه

عکس های جدید و زیبا - خودتون عنوان بدین...!
 
عکس های جدید و زیبا
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : احسان اکبری
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


ببینین، مثلا" من از صبح شروع می كنم. از خواب بیدار می شیم، می‌ریم مسواك می زنیم و در همون حال به صد تا چیز فكر می‌كنیم غیر از مسواك زدن. بعد می‌ریم صبحونه می‌خوریم در حالی كه فكرمون هزار جای دیگه است غیر از صبحانه خوردن. بعد... در واقع هر كاری كه داریم انجام می دیم به همه چیز فكر می كنیم غیر از همون كار. این باعث می شه انرژی پنهان كارها رو دریافت كه نمی كنیم، هیچ! كلی هم انرژی ذخیره شده مان را الكی خرج می كنیم!


شاید از مراسم چای در چین یا ژاپن شنیده باشین . اون در واقع یه جور مراقبه در لحظه ی ابدی اكنونه.تمرین هایی برای درك و لذت بردن در لحظه ی ابدی اكنون:


تمرین 1 : برای خودتون یه استكان چای بریزین.با دقت سعی كنید فقط به كاری كه دارین می كنین، فكر كنین. بعد در یه جای آروم بنشینید و با آرامش چای رو میل كنید. به این فكر كنید كه با هر جرعه ی چای، همه ی انرژی موجود در آن را دریافت می‌كنید و لذت می‌برید. به لحظه لحظه ی خوردن چای دقت كنید. (اگه فكر دیگه‌ای اومد توی ذهنتون، خودتون رو شماتت نكنید. فقط آروم سعی كنید دوباره به خوردن چای برگردید.) بعد از اتمام، حتما" در دفتر مراقبه از خودتون تشكر كنید.تمرین 2: مراقبه كنید در زمان مسواك زدن فقط به مسواك زدنتون فكر كنین. سعی كنید از این كار لذت ببرید.

 


تمرین 3: مراقبه كنید زمان خوردن غذا فقط به خوردن غذا فكر كنید. مجسم كنید با هر لقمه، انرژی موجود در غذا به همه ی سلول های بدنتون میرسه.از هر لقمه ی اون لذت ببرید.نكته: غذایی كه با مراقبه خورده میشه هرگز باعث چاقی های موضعی نمیشه. (در واقع وقتی ما غذا می خوریم در حالی كه به صد چیز غیر از خوردن غذا فكر می كنیم، باعث انباشته شدن اون در جاهای نامناسب می شیم. بر عكسش هم صادقه. یعنی كسانی كه هر چیزی كه می خورن، چاق نمی شن، اگه روی غذا خوردن آگاهانه، مراقبه كنن، همه ی انرژی موجود در غذا رو دریافت می كنن. حتی می‌تونین مجسم كنین كه دوست دارین غذا در چه قسمتی از بدن شما باعث چاقی بشه! وقتی دارین غذا می خورین توی دلتون با لقمه هاتون حرف بزنید! از لقمه ی نون و پنیر صبحتون بخواهید كه همه ی نیروش رو به شما انتقال بده. (نخندین! جدی می گم! این یكی از مراقبه های هندوهاست!)تمرین 4:این تمرین برای سیگاری هاست. اگه روی كشیدن هر سیگار مراقبه كنید، خیلی زودتر ارضا می شید و به تدریج تعداد سیگارهاتون كم و كمتر می شه.به تدریج خودتون رو عادت بدید كه هر كاری كه دارین انجام می دین، فقط به اون فكر كنید و تصور كنید با این كار همه ی انرژی نهفته در اون كار رو دارین دریافت می كنین. خیلی سخته، اما شدنیه! شاید باورتون نشه اما به تدریج حتی از كارهایی كه دوست نداشتید، به شدت لذت می برید. این قانون رو به یاد بسپرین: 
بر هر چیز كه تمركز كنیم، انرژی اون رو دریافت می كنیم

یك حكایت:

خوب می خوام یه حكایت از یه گورو ی ( استاد بزرگ) هندی بگم كه توی یه كتاب خوندم. اون با مریدانش دسته جمعی با هم، در جایی بیرون شهر، زندگی می كردند. همه ی مرید های اون موظف بودند سالها پیش اون زندگی كنند و آموزش ببینند. یك روز یه نفر به اون استاد مراجعه می كنه و می گه شما چه طوری به این قدرت رسیدین كه می تونین با نگاه دیگران رو شفا بدین؟ وقتی من مرید شما بشم، در طی این همه سال كه باید پیش شما بمونم، چه تمرین هایی انجام میدیم؟ در طول روز چه كار می كنیم؟


استاد می گه: ما صبح ورزش می كنیم. بعد صبحانه می خوریم. بعدكار می كنیم تا ناهار. بعد ناهار می خوریم. كمی استراحت می كنیم ، باز كار می كنیم و شب می خوابیم!


اون شاگرد عصبانی میشه و میگه امكان نداره! ما همه ی این كارها رو انجام می‌دیم اما قدرت شما رو نداریم. استاد می گه: هرگز شما مثل ما این كارها رو انجام نمیدید. شما صبحانه می خورید، كار می كنید، تفریح می كنید، در حالی كه به چیز دیگه ای دارین فكر می كنین، اما ما وقتی صبحانه می خوریم فقط به خوردن اون فكر می كنیم! وقتی كار می‌كنیم فقط به اون كار فكر می كنیم. وقتی.....


بنابراین شما هیچ انرژی ای دریافت نمی كنید! اما ما همه ی انرژی های موجود در طبیعت رو دریافت می كنیم و با بخشیدن فقط مقداری از اون به بیمارها، باعث شفای اون ها میشیم!


خوب و حالا تمرین آخر:

 

یك بار دیگه این پست رو بخون و تصمیم بگیر همه ی انرژی موجود در كلمات اون رو دریافت كنی. لبخند بر لب داشته باش. حالا آماده باش تا در لحظه ی ابدی اكنون، شاد و راضی باشی. از همین حالا شروع كن! چون امروز اولین روز از روز های باقیمانده ی عمر توست 
   

Free SEO Tools